Савјет ученика у акцији пошумљавања Бањ брда

У оквиру програма Европске седмице климатске дипломатије, чланови Савјета ученика бањалучке Гимназије посадили су 1000 садница на Бањ брду.

Догађај број: 28
Током Европске седмице дипломатије, делегације Европске уније широм свијета заједно са појединцима, школама, заједницама и партнерским организацијама, истичу потребу за глобалном акцијом и сарадњом у борби против климатских промјена. У оквиру програма Европске седмице климатске дипломатије, чланови Савјета ученика бањалучке Гимназије, заједно са професорима Далибором Ступаром и Рајком Рољићем, посадили су 1000 садница на Бањ брду.
Свакодневне полемике о климатским промјенама представљају дио наше свакодневице и зато су пројекти попут овог важни у подизању свијести о озбиљности проблема који пријети читавој планети. Учешћем у акцији пошумљавања наши ученици послали су поруку да свако од нас може допринијети очувању животне средине почевши од правилног одлагања отпада до садње дрвећа.
Наша планета је наша брига и будућност!
Анастасија Ђорђа Босанчић, III10
Постављено: 04.09.2019.