И Б
Д П
У Г и м н а з и ј и Б а њ а Л у к а

Упис

Сваке године врши се упис нових ђака на Програм међународне матуре у седмици снакон завршетка школске године. Тачан календарски датум уписа варира, али ове године су то 18. и 19. јун.
Пријемни испити одржаће се 20. јуна у 9:00, а интервју са кандидатима 21. и 24. јуна.
Резултати ће бити објављени 25. јуна, када ће се одржати и презентација предмета.
Потврда уписа ће се вршити 26. јуна.
  • Услови

Потребно је предати сљедеће документе:
    • Свједочанства I и II разреда (врло добар или одличан)
    • Родни лист

Такође је потребно имати примерно владање.
  • Пријемни испити
    Пријемни испити се састоје од 2 дијела:

Математика

На пријемном испиту из математике је заступљено градиво првог и другог разреда, мање је заступљена геометрија. Што се тиче геометрије морате познавати основне ствари: да примјените Питагорину теорему или да уочите сличност троуглова, да знате израчунати површину троугла и разних четвороуглова итд. Конструктивни задаци и вектори неће бити на пријемном.

Испод можете пронаћи све средњошколско градиво разврстано по разредима (и теорију и задатаке), па се може користити за понављање градива првог и другог разреда.

Линк

Примјер пријемног испита

Енглески језик
    Пријемни тест из енглеског језика тестира разумијевање прочитаног текста и граматику.

Примјер пријемног испита
  • Интервју
    Интервју подразумева разговор ученика са координатором Програма међународне матуре, психологом и педагогом о својој личности, интересовањима, циљевима и успесима.

Интервјуи се типично врше током два дана. Тачан датум и вријеме интервјуа сваког ученика су одређени током дана уписа сваке године.