Ученици IB1 одјељења присуствовали предавању на Факултету политичких наука у Бањалуци

Категорија: IB новости
23. мај 2012. године

Ученици IB1 одјељења Гимназије исказали завидан степен познавања политичке филозофије у дискусији са доц. др Александром Савановићем и тиме још једном показали да је наша школа била и остала темељ знања у овом граду.

Ученици IB1 одјељења којима је филозофија један од изборних предмета недавно су у пратњи професорице Јелене Дошлов присуствовали предавању доц. др Александра Савановића на Факултету политичких наука у Бањалуци.

Тема предавања је била: Појам индивидуалних и групних људских права и са њима повезаног појма власништва у политичкој филозофији Џона Лока.

Наши ученици су том приликом активно учествовали у наведеној расправи и тиме показали изузетан степен знања у области филозофије.С друге стране, и проф. Савановић је изразио задовољство због посјете наших ученика и додао да су његова предавања отворена свим љубопитљивим умовима.

Иначе, циљ присуствовања наших ученика једном факултетском предавању био је да се упознају са начином наставе који их очекује послије средње школе.