Уписана 8. генерација ученика програма Међународне матуре

Категорија: IB новости
16. октобар 2013. године

У понедјељак, 3. септембра 2013. године, прво школско звоно у Гимназији Бања Лука огласило се и за 8. генерацијуIB програма. У школској 2013/2014. години у нову генерацију IB програма уписано је 18 ученика. Лијепа и насмијана лица младих људи говоре да ће и они, као и њихови претходници, својим радом и залагњем у наредне двије године показати да је програм Међународне матуре у ЈУ Гимназији Бања Лука на свјетском нивоу.

Уписана 8. генерација ученика програма Међународне матуре

Ове године учионица број 7 запосједнута је енергијом и амбицијом ученика који су своје претходно образовање стекли у различитим школама: Економској школи Бања Лука, Електротехничкој школи „Никола Тесла“ Бања Лука, Опћој гимназији КШЦ Бања Лука, ЈУ Гимназији Бања Лука. Иако његови чланови долазе из различитих школа, наш „мали IB“ је у претходних мјесец дана показао изузетну компактност и одлучност да буде на истом, али и на вишем нивоу рада и залагања но што су биле претходне генерације. У наредне двије године, под руководством искусног IB професора и разредног старјешине, Наташе Никић, они ће се спремати и спремити за велики завршни испит, али и за много тога већег и тежег што их у животу чека: одговорност, одлучност, преданост, морал, истрајност, озбиљност, али и радост, весеље, креативност, слободу, љепоту, љубав, .....

Срећно, „мали IB“, и да нам велики порастете!

Координатор програма Медународне матуре