Гимназијалци на Белом двору

Категорија: Гимназија Бања Лука
5. јул 2017. године

Чланови редакције Радија "Орфеј" били су почасни гости на пријему за најбоље матуранте основних и средњих школа Србије и Републике Спрске, који је престолонаследник Александар приредио на Белом Двору.

Марко Гајић и Лука Станар су Његовом Височанству представили поклоне: књигу о 50 година гимназијског часописа "Орфеј", монографију Гимназије, збирку најбољих светосавских бесједи наших ученика и књигу о Бањој Луци, поклон директора Зорана Пејашиновића. Главни уредник, Борис Ђукић, уручио је позивницу престолонаследнику и принцези Катарини, потписану од стране предсједнице Савјета ученика, да приликом наредне посјете нашем граду посјете и нашу школу.

Пријем је иначе организован за више од 500 најбољих ученика Србије и Републике Српске, који су добили су дипломе и пригодне поклоне од Фондације за културу и образовање принца Александра. Пријему је, свакако, присуствовао најбољи ученик наше школе, Растко Зељковић.

Редакција радија Орфеј се овом приликом захваљује особљу Краљевског комплекса на веома љубазном дочеку