Растко Зељковић на Белом двору

Категорија: Гимназија Бања Лука
6. јул 2017. године

Дана 30. јуна, Њихова Краљевска Височанства Престолонасљедник Александар и Принцеза Катарина били су домаћини на традиционалном пријему за најбоље матуранате из Србије и Републике Српске, на Белом двору на Дедињу.

Ово је шеснаеста година заредом да Фондација Престолонаследника Александра за образовање награђује наше најуспјешније матуранте којима су уручени похвалница и пригодан поклон као признање за остварене изузетне резултате у школовању.

Свечаности су присуствовали и господин Младен Шарчевић, министар просвете, науке и технолошког развоја Србије, др Дане Малешевић, министар просвјете и културе Републике Српске, господин Никола Суботић, извршни директор компаније ЛИНК Груп, академик Матија Бећковић, господин Бранко Милутиновић, генерални директор компаније Нордеус, као и бројне друге личности из свијета културе, науке и умјетности.

Свакако, и најбољи ученик Гимназије у генерацији 2013-2017, Растко Зељковић, такође је присуствовао овом  значајном догађају.