Дан захвалности у Гимназији Бања Лука

30. новембар 2017. године

Традиција прославе Дана захвалности у Гимназију Бања Лука услелила се зајендо са ученицима који нам сваке године долазе из Сједињених Америчких Држава у програм Међународне матуре, а од ове године и у национални програм.

Дана 23.11.2017. године у вечерњим сатима, организована је прослава Дана захвалности у учионици бр. 8 од стране ученика програма Међународне матуре, а као домаћини су били Лија и Клејтон, наши амерички другари. Сви присутни су те вечери уживали у многобројним специјалитетима које су спремили ученици. Већина гостију је спремила јело по свом избору, а резултат је била богата трпеза са домаћим и интернационалним јелима, у циљу упознавања са обичајима других народа. Овај четвртак у бањалучкој Гимназији је био испуњен позитивном атмосфером у којој је показано да је упознавање других обичаја и култура важно у образовању младих генерација.

Доласком нових генерација, надамо се да ће се традиција прослављања овог празника наставити уз спознају важности истог.

Нађа Каурин, II7