КОНКУРС: О мојим пријатељима у Србији

Категорија: Гимназија Бања Лука
20. децембар 2017. године

Конкурс за избор најбољих ученичких литерарних радова на тему "О мојим пријатељима у Србији"

Поводом Дана државности Републике Србије, Републички педагошки завод Републике Српске и Генерални конзулат Републике Србије у Бањој Луци расписују Конкурс за избор најбољих литерарних радова ученика средњих школа у Републици Српској на тему:

"О мојим пријатељима у Србији"

Имајући у виду значај обиљежавања Дана државности Републике Србије, једног од најбитнијих датума у њеном политичком, културном и историјском календару, позивамо ученике средњих школа у Републици Српској да доставе један прозни текст (максимално три странице) на задату тему.

Конкурс је наградног карактера и посебна комисија ће прегледати пристигле радове, те одабрати три најбоља рада чији аутори ће бити награђени, а њихова имена прочитана на свечаности обиљежавања Дана државности Републике Србије, 15. фебруара 2018. године у Бањој Луци.

Молимо вас да ученичке литерарне радове шаљете на адресу:

Генерални конзулат Републике Србије, 78 000 Бања Лука, Војводе Радомира Путника 2, са назнаком За конкурс. На полеђину сваког рада треба штампати или залијепити попуњен пријавни лист који достављамо у прилогу.

Рок за доставу радова је 15. јануар 2018. године.

Пријавни лист можете преузети у прилогу ове новости.