ЦРВЕНО-ПЛАВИ У БОРБИ ПРОТИВ СТУДЕНТА-ИГОКЕЕ

8. фебруар 2018. године

Кошаркаши Борца угостили су екипу Студента-Игокее, у дерби мечу 14. кола Прве лиге Републике Српске. Студент је славио резултатом 79:58.

Упркос добром старту,екипа Борца је већ пред крај прве четвртине испустила предност. Блиједа игра изабраника Бојана Божића отворила је могућност противнику да крене у офанзиву. Екипа Студента, коју чини и неколико ученика наше школе, је играла добру одбрану, док су кошаркаши Борца у четвром минуту друге четвртине испунили бонус. Гости су на одмор отишли са +15 и до краја меча нису препуштали предност.  Црвено-плави су одиграли добрих пар минута крајем трећег периода, али то није било довољно да се промијени ток сусрета и Студент је заслужено тријумфовао.
Тренер гостију оцијенио је ову побједу као веома важну за наставак сезоне:
“Ја сам испунио своја очекивања, и момци њихова. Били су дисциплиновани и одиграли су сјајно, баш онако како смо се договорили. Окрећемо се већ наредном сусрету јер кошарка тражи да гледамо напријед. У наставку сезоне желимо да уђемо у плеј-оф. Играмо финале Купа БиХ сљедећи викенд и покушаћемо и ту да одиграмо што боље, а у Лиги младих БиХ желимо да одбранимо титулу јуниорског првака. Биће много изазова и спремно улазимо у њих.”
Тренер Борца рекао је да овај пораз мора да буде лекција за наставак шампионата, као и да је примарни циљ што бољи пласман на табели:
“Заслужена побједа Студента. Ми у овој утакмици нисмо имали енергију по којој смо препознатљиви цијеле сезоне. Од старта је нисмо показали, а знали смо да без тог нема позитивног исхода. Нови играчи морају да се уиграју, а очекујемо и опоравак од повреда два важна играча. Цијела сезона је искорак у односу на прошлу. Ове сезоне циљ је плеј-оф, а што се тиче Премијер лиге треба да се поклопи још доста тога да бисмо и то успјели.
Један од гимназијалаца, кошаркаш Студента Аљоша Јанковић, ученик четвртог разреда, дао је своје виђење стања на терену и у екипи уопште:
“Увијек је тешко играти против Борца, али сам задовољан јер смо добро играли и показали да смо боља екипа. Мислим да ће нам побједа дати доста самопоуздања да наставимо на овакав начин.”
Честитамо свима, а нарочито нашим перспективним гимназијалцима, који поред свих школских обавеза успијевају остварити запажене резултате и у другим областима. Сигурни смо да сваки успјех захтијева много труда, рада и одрицања. Желимо им  пуно успјеха и у наредном периоду!
Градски ривали настављају борбу за плеј-оф, у сљедећем мечу Борац гостује у Рогатици, док екипа Студента иде на мегдан Приједору.

Борис Ђукић ИИ10