"Наши дани" у Народном позоришту Републике Српске

15. март 2018. године

У уторак 6. марта 2018. године ученици другог разреда Гимназије посјетили су Народно позориште Републике Српске. Ово је, након биоскопа, друга културна установа који су гимназијалци посјетили у мање од мјесец дана. Гледали су представу "Наши дани" редитеља Југа Радивојевића.

Ова представа, којој је име посудила позната пјесма Владислава Петковића Диса, врло је актуелна у данашње вријеме. Она говори о озбиљним проблемима нашега доба, о људима и свим неприликама у којима се они налазе, али је прожета хумором и ведрином кроз које нам приближава јунаке. Јунаци представе су људи какве срећемо сваки дан, а њихова размишљања и дилеме су нам свима блиске. Представе попут ове на одличан начин приближавају позориште младим људима који, нажалост, нису редовни гости театра. Управо због овог се представа и допала нашим ђацима и користимо прилику да је препоручимо свима који је већ нису погледали.
Кроз овакве акције наша школа подстиче гимназијалце да чешће одлазе у позориште и надамо се да ће се то и у будућности наставити као и сарадња коју Гимназија остварује са свим позориштима у Бањој Луци.

Лука Станар, Марко Гајић, Борис Ђукић II10