Чајанка са Далеким истоком

13. април 2018. године

У петак, 30. марта 2018. године у читаоници Гимназије, састали смо се на поподневном чају.

У петак, 30. марта  2018. године  у читаоници Гимназије, састали смо се на поподневном чају. Професорица  јапанског језика, Михо Ђекић, одржала је посебан час јапанског уз присуство веома важних гостију из јапанске амбасаде. На часу се обрађивала тема придјева у јапанском језику, а притом су гости и ученици имали прилику да учествују у традиционалном спремању и дегустацији јапанског зеленог чаја. Господин Такаyуки  Кумакура, из амбасаде Јапана, се и ове године одазвао нашем позиву и почастио нас својим присуством, уз госпођицу Ајлу Шабић и господина Николу Маташина. Придружила нам се и професорица математике Мирјана Милијевић, која је била у Јапану три године. Једна од ученица нам је на јапанском рекла нешто о Васкрсу, а послије смо пробали познати зелени чај, једно од омиљених пића у Јапану.

Професорица Михо Сузуки Ђекић предаје јапански од октобра 2014. и тренутно предаје четвртој генерацији ученика. За ове три године похађања, ми ученици четвртог разреда, смо научили много тога о јапанској култури, традицији и језику, а ништа од тога не би било могуће без труда и рада наше сенсеи, Михо Ђекић. Захвални смо нашим гостима на њиховом присуству које је увеличало час јапанског и надамо се да ће нас посјетити поново.

Драгана Тојагић, IV12

Ана Гогић, IV 11