Презентација Конфучијевог института

29. мај 2018. године

Дана 07.05.2018 у 12:40 у читаоници наше школе одржана је презентација Конфуцијевог института.

Дана 07.05.2018 у 12:40 у читаоници наше школе одржана је презентација Конфучијевог института. Предавачи су били Селена Вучковић, професорица  Филолошке гимназије из Београда, и Љиљана Стевић, представница Конфучи центра из Бањалуке. На предавању су гимназијалци имали прилику да се ближе упознају са кинеском културом и језиком, али и са могућностима стипендираног одласка у Кину преко пројекта ,,Кинески мост”. Наиме, ученици који буду најбољи по завршетку курса кинеског језика, биће награђени боравком у Кини у трајању од двије седмице. На курсевима ће предавати  професори из бањалучког Конфучи центра, а настава ће бити факултативног и редовног типа. Позивамо све заинтересоване ученике да нам се придруже у учењу овог занимљивог И популарног језика, а оно што га издваја од свих осталих језика јесте потпуно другачији приступ учењу, као и необичне методе којима се професори служе приликом предавања.

歡迎

Милош Грубешић I8