Представа "Кастел" у Гимназији на Међународном дану матерњег језика 2019.

Категорија: Драмска секција
22. фебруар 2019. године

Нова представа Драмске секције ЈУ Гимназије Бањалука премијерно је изведена у Гимназији на Међународном дану матерњег језика.

На позоришној сцени ЈУ Гимназије Бањалука изведена је нова представа Драмске секције под називом "Кастел". Драму је написала ученица Мирјана Поповић а режирала Дуња Илић, проф. српског језика и књижевности. Представа је премијерно изведена 21. фебруара 2019. год. на Међународном дану матерњег језика. Овим извођењем Драмска секција се придружила афирмацији српског језика и драмске умјетности у школама на Дан матерњег језика. Смијех, хумор и позитивна енергија остали су кроз аплауз публике још дуго послије завршетка представе. Глумиле су ученице четвртог разреда: Миња Кнежевић, Ведрана Мацановић, Сања Ковачевић, Мирјана Поповић, Хелена Шупљоглав, Анђела Игњатић и Јелена Весић.
Д. Илић