Гимназијалке поново првакиње у кошарци

12. март 2019. године

Ученице бањалучке Гимназије и ове године заузеле су прво мјесто на Општинском такмичењу из кошарке, 01.03.2019. године. Наставиле су традицију и са великом лакоћом се носиле са противничким екипама. Ову побједу однијеле су сљедеће дјевојке: Јелена Станојевић, Анђела Кременовић, Сања Радуловић, Милица Симић, Јована Ковачевић, Маја Ђајић, Марија Бојић, Марија Рунић, Марија Тасовац, Нина Ћургуз, Сара Тешановић и Бранка Ковачевић. Разговарали смо са капитеном тима, Јеленом Станојевић и Сањом Радуловић.

-Када и зашто си почела да играш кошарку?

Јелена: „Хтјела сам нешто да тренирам, волим спорт, те сам се одлучила за кошарку. У почетку то је било чисто рекреативно, још у осмом разреду основне школе сам се учланила у секцију, међутим временом сам се заљубила у тај спорт. Мој почетак био је у КК „Феникс“.“

-Како се тим носио са противницима и изазовима?

Сања: „Дуго смо се спремале, а највише смо захвалне професору Неђи Мацановићу. Он је највише заслужан за ове резултате и он се можда највише залагао за нашу спремност. Утакмица је на један начин била велики изазов, јер претходно нисмо пуно заједно играле и постава тима је била другачија. Међутим без проблема смо се прилагодиле једна другој, што је била велика предност. Противници нам опет нису могли парирати.“

-Какви су били ваши почеци? Шта бисте највише истакле у историји свог тима?

Јелена: „Након дугог низа година, Гимназија се први пут са овом поставом пласирала до Републичког такмичења прошле године, гдје смо освојиле друго мјесто, што је велики успјех за нас. Настављамо једнаким темпом, само са појачањем играча из првог разреда, од којих зависи будућност кошарке и резултата у нашој школи.“

-Које су вам даље амбиције?

Јелена: „Дефинитивно одлазак на Регионално такмичење. И прошле године смо освојиле прво мјесто, тако да смо сигурне да ћемо наставити са том традицијом. Ове године имамо више самопоуздања и свјесне смо својих квалитета, што нас чини сложним и јединственим тимом.“

Дјевојке су на овај начин показале да за све постоји начин, и да је само потребна воља. Бодримо их у будућим такмичењима и надамо се најбољим резултатима, какве су и оне.

Невена Зеленика