"Сумњиво лице" на смотри "Игре на сунчаној страни" у Београду

Категорија: Драмска секција
14. март 2019. године

Драмска секција Гимназије Бањалука је учествовала са представом "Сумњиво лице", 11. марта и 12. марта 2019. год. у Руском дому у Београду, на манифестацији "Игре на сунчаној страни".

По позиву пријатеља из Филолошке гимназије у Београду и Руског дома, Драмска секција Гимназије Бањалука одиграла је представу "Сумњиво лице" на манифестацији "Игре на сунчаној страни". Представа је изведена у режији Јасмине Глишић, професорице француског језика и књижевности и Дуње Илић, професорице српског језика и књижевности. Глумили су ученици четвртог разреда: Дејан Вучета, Стефан Рачић, Александар Тодић, Петар Тодоровић, Јеленко Бјељац и ученице четвртог разреда: Јована Драгаш, Ивана Сладојевић, Дајана Поповић и Емилија Мрђен. Манифестација је одржана у Руском дому, 11. марта и 12. марта 2019. год. Драмска секција је имала прилику да одмјери снаге са гимназијама из Београда, Сремских Карловаца и Ваљева. Громогласни аплаузи публике су најбољи доказ успијеха "Сумњивог лица" у Београду. Нова пријатељства и љубав према српском језику и "Нушићевим данима" остаће у лијепом трајном сјећању гимназијалцима из Бањалуке.
Д. ИЛИЋ