Мале олимпијске игре

Категорија: Кошаркашка секција
19. март 2012. године

Гимназијска кошаркашка секција се и ове школске године такмичи у школској лиги. На Малим олимпијским играма постигли су изузетне резултате под менторством професора Далибора Ступара и Мирка Вулина.

Мушки дио кошаркашке секције је освојио 2. мјесто на општинском такмичењу. Побједили су Електротехничку школу у полуфиналу, а изгубили од Грађевинске школе у финалу са резултатом 47:40. Милан Вукотић, ученик IV7, проглашен је за најбољег играча МОИ у школској 2011/2012. години. Женска кошаркашка секција је побиједила Електротехничку школу са резултатом 45:35 и освојила треће мјесто на општинском, док се мушка секција пласирала на регионално такмичење. Овом приликом, Николина Тодоровић, ученица III9, члан женске кошаркашке секције, изјавила је: „Задовољни смо овогодишњим резултатима и достигнућима, али мислим да бисмо били још бољи када бисмо имали више подршке од школе и професора.“ Овогодишњу женску поставу чине ученице: Николина Тодоровић, Сара Вукотић, Александра Аничић, Вања Ђурђевић. Оља Беадер, Лара Симовић, Алексина Матић, Дајана Благојевић, Бојана Гарић, Јована Јамеџија. Мушку поставу чине сљедећи ученици: Милан Вукотић, Ђорђе Иветић, Никола Радуловић, Бранко Михајловић, Слободан Летић, Марко Бајић, Душан Малић, Иван Шуњка, Бојан Јекић, Данило Ковић, Немања Кајкут, Дамјан Милашиновић и Миленко Предић. Кошаркашкој секцији честитамо на успјесима, и желимо им још више достигнућа сљедећих година.

Биљана Милановић