Географска секција освојила сребрну плакету

Категорија: Географска секција
25. април 2012. године

Од 18. до 20. априла 2012. године одржано је традиционално Такмичење иноватора Републике Српске – ИНОСТ.

Учесници су били представници основних и средњих школа.  Једни од учесника су били и ученици првог разреда наше школе: Давид Гатарић, Константин Томовић и Никола Поповић. У склопу Географске секције, на челу са професорицом Драгицом Шпирић, ови ученици су направили пројекат „Географија и рачунари“ који им је донио сребрну плакету на ИНОСТ-у.  Пројекат је изведен у виду рачунарског програма, који је писан у Visual Basic програмском језику, а обрађена је тема „Атмосфера“. Циљ програма је да се покаже да су рачунари лако примјењиви у редовној настави и да се са њима омогућује бржи приступ подацима, чији је обим сажет и поједностављен ради лакшег учења.

За код је био задужен Давид, док су Никола и Константин сакупљали и обрађивали материјал.

Надамо се да ће бити још много оваквих награда и успјеха ученика Географске секције.