Њемачко вече - „Typisch deutsch“

Категорија: IB новости
26. децембар 2011. године

Дана 26.12.2011. године ученици IB2 одјељења, којима се прикључила и једна ученица из IB1, организовали су њемачко вече. Тема вечери је била „Typisch deutsch“ (типично њемачко), а учионица је била уређена по узору на традиционалне њемачке божићне сајмове.

Сви учесници и гости су на почетку вечери извлачили картице са традиционалним њемачким именима којима су се користили у току вечери. Гости су на постављеним штандовима између осталог могли сазнати нешто више о Октобарфесту, Божићу у Њемачкој, те испробати оригиналне њемачке и аустријске кобасице, колаче и незаобилазне штрудле. Међу гостима је било и неколико матерњих говорника, те су ученици имали прилику да демонстрирају своје познавање њемачког језика. Вече је протекло у пријатној атмосфери, а чули су се и приједлози да би овакво вече требало поново организовати.