Сваким нашим доласком у србијанску метрополу, Београд нас наново одушеви. Тако је било и у суботу, 20. априла, када је успјешно реализована, четврта по реду, стручна посјета, а у склопу рада Географске секције.
Теренска настава обухватила је око 150 ученика других и трећих разреда, у пратњи професора Ј. Мрђен, Ж. Кукрић и М.Ђервиде.
Као и обично, садржај нам је био разнолик и занимљив, те повезан са наставним садржајем, а свака група, од укупно три, имала је свој план и програм.
Једна група је посјетила Музеј афричке умјетности, први и једини музеј у региону који је искључиво посвећен култури и умјетности афричког континента, тачније Западне Африке.
Друга група је изабрала Музеј Јована Цвијића, који је посебан како по свом архитектонском изгледу и башти, тако и по експонатима који говоре о животу и раду највећег српског географа, јер у овој је кући једно вријеме живио и стварао.
Трећа група je, судећи по избору, била југоносталгична, те су изабрали Музеј Југославија, који чува умјетничко-историјска дјела која припадају културној баштини из периода бивше СФРЈ. Наравно, у склопу музеја, незаобилазна је била и Кућа цвијећа, позната гробница још познатијег маршала.
Послије музеја, наша заједничка локација била је Београдска тврђава, један од симбола града. Прошетали смо уређеним перивојима све до Цркве Ружице и Споменика побједнику, уживајући у спектакуларном погледу на куле тврђаве, ушће и љепоту Београда.
Након образовно садржајног шаренила, услиједило је слободно вријеме за одмор. Свако га је искористио на свој начин, понајвише у Кнез Михаиловој улици, а неки нису могли да одоле ни Београду на води. Ученичких жеља било је пуно, па су неки одвојили дио слободног времена да посјете Бео зоо врт или Ботаничку башту Јевремовац.
Иако напорно, још једно незаборавно путовање је иза нас, путовање које је са собом засигурно понијело јединствене београдске приче, а свака од њих биће посебна, оригинална, испричана језиком радозналих гимназијалаца, који су и овај пут били пуни енергије, духа и заједништва.