М:тел App изазов

На овогодишњем App изазову, такмичењу у прављењу апликација за мобилне телефоне, које организује компанија М:тел, наши ученици Никола Вујковић, Матија Мирковић и Сава Малиновић поново су остварили добар резултат. Тим Linuxovci, ког су чинили Никола, Матија и Сава, одабран је међу пет најбољих тимова на нивоу Босне и Херцеговине. Тиме су се ови ученици, трећу годину заредом, пласирали на регионално такмичење које, осим Босне и Херцеговине, обухвата и Србију и Црну Гору. Ментор тима је Сузана Рашковић, професор биологије.

Апликација коју су креирали ове године зове се AppMobile и намијењена је првенствено возачима. Основна намјена апликације је да омогући вођење евиденције свих трошкова у вези са аутомобилом, као што су потрошња горива, регистрација, сервис и слично. За унесене податке приказује детаљну аналитику, са графичким приказом трошкова на мјесечном и годишњем нивоу.

Апликација је подржана и на Андроид и на IOS уређајима.

У наредном периоду, наши ученици планирају реализацију нових идеја, али и учешће на другим такмичењима ове врсте.

Нашим ученицима желимо пуно среће и успјеха на предстојећем регионалном такмичењу!

Повезани чланци