Predstava posvećena osobama sa invaliditetom

Prvi dan juna,omiljenog mjeseca svih učenika, obilježen je predstavom bez određenog naziva, ujednoj od učionica banjalučke Gimnazije, zahvaljujući saradnji učenikaI9razreda naše škole i talentovanih glumaca Pozorišta mladih – ,,Dis.Izvedba predstave bila je bazirana nainteraktivnoj komunikaciji i improvizovanoj konverzaciji među učesnicima.Predstava je osmišljena za slijepe ljude, kako bi svi prisutni, uz povez prekoočiju, bar na pola sata, na veoma emocionalan način, iskusili kako je to bitiosoba sa invaliditetom. Radnja je počela naglim zaustavljanjem voza i muškimglasom koji je pričao priču iz perspektive slijepe djevojčice koja je izBanjaluke putovala za Sarajevo. Ona prati različite situacije u životudjevojčice, od zadirkivanja i upoznavanja najbolje drugarice, do njene smrti.Takođe, cijela predstava bila je propraćena svim nevizuelnim vrstama efekata -zvukovima, dodirima, mirisima i drugim.Ovakva vrsta predstave jeprvi put izvedena u Gimnaziji, tako da su svi prisutni, prijatno iznenađeninjenim sadržajem, izrazili nadu da će ovakav tip predstave i ubuduće naćimjesto na repertoaru dramske sekcije naše škole.Jelena Laketa,II8

Повезани чланци