Subota: panel o obrazovanju + odbojka Inova – Crvena Zvezda

Usubotu, 3.oktobra, povodom 120-og rođendana banjalučke Gimnazije, održan je, uškolskoj čitaonici, razgovor o obrazovnim sistemima u zemljama u regionu. Prisustvovali subanjalučki profesori, kao i profesori iz Srbije i Slovenije. Razmatrane su mnogeteme, među kojima su i eksterna matura, sastav stručnog štaba škole iseminarsko usavršavanje. Direktor banjalučke Gimnazije, Zoran Pejašinović,poželio je svima dobrodošlicu te dao riječ dr Dušku Babiću, profesoru iz Beograda.On se zahvalio direktoru na pozivu i istakao važnost Gimnazije kaokulturno-obrazovnog centra grada. Profesor Babić je prisutnima izložiosrbijanski plan i program nastave, kao i obaveze i prava zaposlenih. Predložioje poboljšanje seminarskog programa, kojim se podstiče komunikacija izmeđuprofesora i koji bi trebalo da organizuje svaki stručni aktiv. Na riječiprofesora Babića nadovezala se profesorica iz Slovenije, koja je objasnilaprednosti nastave kojom raspolažu učenici u Evropskoj uniji. Istakla jeznačaj slovenačkog Državnog pravilnika i Festivala dobre prakse. KoordinatorIB programa u Banjoj Luci, mr Branka Kukić, upoznala je prisutne sa Programommeđunarodne mature i načinom na koji učenici pristupaju pismenim provjerama idruštveno-korisnom radu. Istakla je podatak da je ove godine IB programupisalo 27 učenika, što je znatan porast u odnosu na prethodne godine. Jelena Lakić, socijalni radnik banjalučkeGimnazije, objasnila je suštinu svoje profesije te dodala da je veoma zadovoljnašto je dio ove škole od 2010.godine. Ona u prvi plan stavlja rad i odnos sadjecom u riziku, kao i odnos srednjoškolaca u društvenoj sredini. Nakonrazmjenjivanja iskustava u čitaonici, prisutni su imali priliku da pogledajuodbojkaški meč u fiskulturnoj sali banjalučke Gimnazije. Snage su odmjerile odbojkašice klubovaInova iz Banje Luke i Crvena Zvezda iz Beograda. U ovom uzbudljivom ineizvjesnom meču posebno su se istakle Banjalučanke: Sofija Stanivuković,Aleksandra Tatić i Milica Davičević. Međutim, iako su imaleveliku podršku publike, odbojkašice Inove nisu uspjele pobijediti Beograđanske. Pobjedu svom timu osigurale su Sara Antić, kapiten ekipe, te Mia Zeremskii MašaVasić. Svakako, trijumf Zvezde banjalučkom klubu daće još više snage ivolje za nove pobjede. Ovaj dan pamtiće i treneri ove dvije izuzetne ekipe, Dario Savovići Aleksandar Kočoski, kao vođe budućih velikih sportista. Konačnim rezultatom 25:14 i 3:1 u setovima, završen je meč ova dva prijateljska kluba.Mediji o tome:https://sportlive.ba/index.php/ostalo/item/17766-inova-doma%C4%87in-kadetkinjama-zvezdhttpss://www.facebook.com/250191655061645/photos/a.541083452639129.1073741857.250191655061645/912555432158594/?type=3amp;theaterSaraTravar, Irena Lukač, Ivana Kukić

Повезани чланци