Ђак генерације 2018/2022. ЈУ Гимназије Бања Лука је Марко Вучић IV 6

Након одлуке Комисије о избору ђака генерације те потврде Наставничког вијећа ЈУ Гимназија Бања Лука, поносно објављујемо да је ђак генерације (118. генерације) ЈУ Гимназије Бања Лука ученик Марко Вучић из одјељења IV 6.

О Марку Вучићу можемо све најљепше рећи, а да чак и не набрајамо његове велике такмичарске успјехе. У претходне четири године освајао је највиша мјеста на свим такмичарским нивоима из физике, математике, руског језика — код нас и у иностранству.

Поред тога, Марко је био изузетно културно, васпитано, добро биће које је несебично помагало и другима када треба.

Ако се неко истицао добротом, културом и миром, то је онда наш Марко.

Бескрајно сам поносан што је Марко Вучић био у мом одјељењу и нашој школи, рекао је одјељењски старјешина Драшко Пераћ.

Заиста смо сви срећни што иза великог успјеха и просјека 5,00 стоји овакав диван младић и желимо му лијепу будућност и могућност да покаже све своје врлине!

Срећно, Марко, наш златни дјечаче!