ADVENTSKA ČAROLIJA U ZAGREBU

Dana 3. decembra, članovi Geografske sekcije, ucenici drugih i trecih razreda, sa svojim profesorima J.Mrđen, Ž.Kukrić i M.Đervidom, uspješno su realizovali drugu terensku nastavu. Posjetili smo Zagreb i uživali u čarolijama adventa. U sklopu terenske nastave veći dio učenika posjetio je Muzej grada Zagreba. Učenici su uživali u interesantnom vođenju kustosa kroz istoriju grada, od rimskog perioda do savremenog doba. Manji broj učenika razgledao je bogati fundus Etnografskog muzeja na temu etnologoja i kulturna antropologija. Poslije muzeja obišli smo najpoznatije građevine na Gornjem gradu: Kamenita vrata, Trg Svetog Marka, istoimenu crkvu, kulu Lotrščak..Nakon toga učenici su imali slobodno vrijeme. Mnogi su od njih posjetili Zagrebacku katedralu, tunel Grič, posebno uređen Zrinjevac i sl.
Bio je to poseban osjećaj za sve nas, u gradu koji za vrijeme adventa nosi pravi praznični duh i čaroliju.

Повезани чланци