Gimnazijalci na Festivalu nauke

Festival nauke 2015U Domu omladine u Banjaluci i u Muzeju Republike Srpske, održan je, 11. i 12. novembra, peti po redu Festival nauke.Na Festivalu su učestvovali studenti sa brojnih fakulteta iz čitave Republike Srpske, kao i učenici srednjih škola.Posebnu čast organizatoru i pokrovitelju Festivala, Ministarstvu nauke i tehnologije, ukazao je i Centar za promociju nauke iz Beograda.Značajan doprinos Festivalu dali su i učenici Gimnazije Banja Luka, predvođeni profesorima Bojanom Pažinom, Ninom Lujić-Bardak, Ivanom Đurić i Željkom Grbićem.Odjeljenje III6 prirodno-matematičkog smjera, predstavilo je školu raznim eksponatima iz oblasti informatike i fizike, matematičkim zadacima i mozgalicama i zanimljivim hemijskim eksperimentima. Posjetioci su bili izuzetno zadovoljni našim prezentovanjem i pokazanim znanjem, a najsmjeliji su i pokušali da riješe neke od naših izazovnih zadataka.Ohrabreni pozitivnim mišljenjem posjetilaca i organizatora, s radošću čekamo narednu priliku da predstavimo svoju školu i svoje vještine iz različitih nauka.Rastko Zeljković, III6

Повезани чланци