Izbor učenika generacije 2015. godine

Prema riječima direktora Gimnazije, gospodina Zorana Pejašinovića, ova 113. generacija banjalučkih gimnazijalaca ostaće upamćena kao jedna izuzetno dobra i kulturna generacija koja niti jednom u četiri godine školovanja nije dovela u pitanje ime koje s ponosom nosi– GIMNAZIJALAC.Slaven BajićSvečanoj dodjeli diploma svim maturantima prethodila je svečanost izbora učenika generacije. Kao i prethodnih godina, Gimnazija je s ponosom nagradila dva učenika, jednog kao najboljeg u nacionalnom programu i drugog kao najboljeg u programu Međunarodne mature. Njihova imena su Slaven Bajić i Nikolina Balta. Iako su mnogi u ovoj sjajnoj generaciji zaslužili nagrade i pohvale, pravilo nalaže izbor najboljeg. Slaven je, zahvaljujući svom izuzetnom uspjehu, učešću na raznim takmičenjima, ali i svojim drugarskim i ljudskim kvalitetima proglašen najboljim među 312 učenika nacionalnog programa. Gromoglasni aplauz, osmijesi i uzvici odobravanja maturanata koji su se nekoliko minuta prolamali školom potvrdili su da je izbor pravi i najbolji. Sve čestitke Slavenu koji nas je tom prilikom, po ko zna koji put u ove četiri godine, počastio divnim zvucima svoje violine.Nikolina BaltaNikolinaje, zahvaljujući izuzetnim akademskim dostignućima, kontinuiranom radu i zalaganju, ali i ljudskošću u prijateljskim i profesionalnim ophođenjima proglašena najboljim učenikom 8. generacije IB maturanata. Govor kojim se obratila prevnstveno svojoj generaciji, ali i svim prisutnima, mnoge je natjerao da se zamisle nad svojim željama i slobodom kao neprikosnovenom cilju svake mladosti. Bravo, Nikolina!Slavena i Nikolinu nagradili smo lijepim diplomama, prigodnim poklon-bonomi plaketama koje će ih zauvijek sjećati na ovaj veliki uspjeh i priznanje koje su dobili. Ipak, svima nama, a vjerujemo i našim učenicima generacije, najdraži dio nagrade je počasna crvena pločica ugrađena na zid učenika generacije, koja dokazuje i pokazuje da su oni zaslužna cigla u čvrstom zidu znanja koje gradimo već skoro 120 godina.S nadom da će im buduće obrazovanje biti uspješno, još jednom čestitamo našim sada već bivšim maturantima na čelu sa Nikolinom i Slavenom!

Srećno vam bilo, ljudi!

Повезани чланци