Nagrađen projekat naših maturanata

Maturanti naše škole, koji su u srijedu imali posljednji dan nastave, ostvarili su zapažene uspjehe u mnogim sferama. Nastavni projekat u kome su učestvovali, posvećen remek-djelima srpskog modernizma, proglašen je za najinovativniji srednjoškolski projekat u Bosni i Hercegovini za 2022. godinu.

Projekat je realizovan u Gimnaziji Banjaluka i Muzeju savremene umjetnosti Republike Srpske, čijem ljubaznom osoblju dugujemo veliku zahvalnost. Kroz različite nastavne aktivnosti maturanti su se upoznali sa idejama najpoznatijh srpskih slikara, koje su potom prenosili svojim vršnjacima i građanima Banjaluke. Najbolji izlagači su izradili veoma zanimljiv dvojezični sajt, koji pored tekstualnih objašnjenja umjetničkih djela, sadrži učeničke video-zapise.

Maturanti koji su dali najveći doprinos nastavnom projektu su: Aleksa Talajić, Anastasija Bajić, Andrea Šurlan, Anja Babić, Dajana Rakar, Danilo Paranos, David Mijuk, Ivona Tovilović, Kosta Lalović, Luka Šušnjar, Marija Omčikus, Marko Kičić, Milica Vasilić, Mirna Stjepanović, Nađa Milić, Nina Lučić, Pavle Medić, Sara Ponjarac i Teofan Badža. Osim pomenutih maturanata, veliki doprinos dao je i učenik trećeg razreda Mihailo Bogdanić.

Koordinator projekata bio je profesor Danilo Kovač. Proces dodjele nagrada nastavncima za njihove inovativne nastavne prakse već sedmu godinu zaredom organizovao je Centar za obrazovne inicijative „Step by Step“, koji predstavlja partnersku organizaciju Svjetske nagrade za nastavnike.

Повезани чланци