Noć istraživača 2015 ponovo sa Gorgijama

Nakon prošlogodišnjeg debatovanja članova Gorgija na manifestaciji Noć istraživača koje je bilo jedna od najzapaženijih aktivnosti na cijeloj manifestaciji, organizator je i ove godine ponudio našim debatantima da javnom debatom uvedu publiku u ovogodišnju centralnu temu. Teza javne debate glasila je : Genetički inženjering je previše rizičan.Afirmacijski tim činile su Anđela Arar, Sara Petković i Sara Latinović, dok su negaciju zastupali Aleksandar Bakmaz, Sofija Mijović i Aleksandar Matić.U amfitetatru Doma omladine debata je počela odmah nakon otvaranja. Na našu veliku žalost, šira publika nije pokazala pretjerano isnteresovanje za ovu tezu, kao ni za debatu, ali tridesetak biviših debatanata, školskih prijatelja, rodbine i poneki zaljubljenik u javnu raspravu činili su malu ali odabranu četu koja se upustila prvo u promišljanje, a onda u raspravu o genetičkom inženjeringu. Naše timove pdržavali su i naučnici Bojana Trninić i Rajan Montoja na afrimacijskoj strani, a Maja Stanisavljević i Nemanja Rakić na negacijskoj strani.Izuzetna elokvencija, solidna argumantacija i živa i energična unakrsna ispitivanja obilježila su sam tok jednočasovne debate. Nakon toga, uz pomoć trenera DK Gorgije mr Branke Kukić, nastavljen je razgovor s a publikom i debatantima kojima su svesrdno u odbrani sopstvenih pozicija pomagale njihove kolege naučnici.S nadom da će se saradnja produžiti i u budućnosti, a da će interesovanje publike biti veće, zahvaljujemo se organizatoru na ukazanom povjerenju.

Повезани чланци