Posjeta francuske ambasadorke banjalučkoj Gimnaziji i posjeta izložbi francuske arhitekture

Prijem u Gimnaziji

rancusku ambasadorku su u četvrtak, 13.10., dočekali gimnazijalci koji pohađaju nastavu francuskog jezika zajedno za profesoricom Jasminom Glišić. Za dobrodošlicu su joj pripremili performans ispunjen francuskom poezijom i muzikom, u kojem je uživala u talentima naših učenika, nakon čega je razgovarala sa učenicima o razvijanju budućih saradnji na obrazovnom planu.

Pored posjete školi, ambasadorka je svečano otvorila i izložbu Grand prix AFEX de l’architecture française dans le monde, gdje su imale čast da  prisustvuju učenice IB programa, zajedno sa profesoricom. Na izložbi su učenice imale priliku da se upoznaju sa francuskom arhitekturom na globalnom nivou i njenim značajem, a pored toga i sa francuskom gastronomijom! 

Emilija Kezija, IB2

Повезани чланци