Predavanje “Bezbjednost mladih u saobraćaju”Predavanje

Dana 15.12.2022. godine, slušali smo predavanje stručnjaka iz Agencije za bezbjednost saobraćaja RS, na temu “Bezbjednost mladih u saobraćaju”. Imali smo priliku da naučimo kakav je uticaj alkohola na psihofizičke sposobnosti koje su bitne za bezbjedno učešće u saobraćaju, najčešćim greškama koje prave alkoholisani vozači, te posljedicama rizičnih ponašanja u saobraćaju. Učenici su imali priliku da probaju takozvane pijane naočare koje simuliraju vidno okruženje lica u alkoholisanom stanju i uvjere u smanjene sposobnosti pijanih lica.

Najjači utisak je svakako ostavila lična priča Dejana Trninića koji je kao 19- godišnjak doživio tešku saobraćajnu nezgodu te zadobio teške tjelesne povrede i trajni invaliditet.

Hvala organizatorima na osmišljavanju preventivne kampanje, mnogo smo naučili, a lična priča ostaviila je snažan, nezaboravan utisak na sve nas koji smo imali priliku da je čujemo.

Повезани чланци