Predavanje u Klubu Vizantija

Tema predavanja koje je u čitaonici banjalučke Gimnazije održao dr Boris Bajić bila je Vizantija i car Dušan. Babić je ovom prilikom ukazao na složenost i dalekosežnost odnosa pomenutog srpskog cara i Vizantijskog carstva. Predavanje je održano kao jedna od aktivnosti kluba Vizantija, koji odnedavno postoji kao jedna od sekcija u našoj školi. Kao bivši učenik banjalučke Gimnazije dr Boris Babić nesebično želi doprinijeti radu kluba pa je na jednom od prethodnih sastanaka sekcije održao još jedno zapaženo predavanje na temu: Svakodnevni život u srednjem vijeku. Učenici su postavljali brojna pitanja budući da teme iz svakodnevnog života običnih ljudi kao što su: brak, porodica, punoljetstvo i životni vijek , nisu zastupljene u njihovim školskim programima.

Повезани чланци