Sedmica umjetnosti: Dan prvi – filmsko veče i javna debata

Prvo veče je bilo u znaku filma. Održana jeprojekcija tri filma naših učenika. Prvi je prikazan filmski prvenac pod nazivom Life at Least.Autori filma, Ana Korićanac i Vanja Lukić, su zanimljivom tehnikom snimanjazabavili prisutne. Sljedeći desetominutni film, koji su radili učenici razreda III1,komedija Jadi mladog Branćila je izmamila osmijehe publike.Naposljetku je Mihajlo Čeprkalonastavio tradiciju od prošle godine i prikazao svoj film Nesvakidašnjapriča o jednom dječaku, koji je radio sa još nekoliko učenika naše škole.Nakon projekcije filmovafilmsko veče je nastavljeno javnom debatom na temu Serija je bolja odfilma. Debatni klub naše škole Gorgije na čelu sa profesoricom BrankomKukrić Ljubojević održao je sjajnu debatu, uz interakciju publike. Veče je prošlosa dosta smijeha i pozitivne energije. Afirmacijsku ekipu predstavljao je tim djevojaka u sastavu Jovana Gvozdenca, Maja Savković i Anđela Diljević, dok je negaciju zastupao tim momaka sačinjen od Aleskandra Pavlića, Luke Gajića i Filipa Beštića.Pozivamo sve da posjeteGimnaziju i u narednim danima te podrže našu humanitarnu akciju!Monika Milanović IV11Milica Topić IV10

Повезани чланци