Aleksandar i Dejan učenici generacije

Dan osamnaesti, sat isti, mjesec šesti, godina dvije hiljade trinaeasta, hol Gimnazije. Posebna svečanost: zvanično proglašenje učenika generacije. U stvari, ove godine Gimnazija je dobila dva učenika generacije: Aleksandar Kelečević proglašen je za najboljeg u nacionalnom programu, a Dejan Gvozdenac za najboljeg u IB programu. O uspjesima ove dvojice sjajnih mladića bilo je mnogo govora, a Dejan će boje Gimnazije još jednom braniti i u julu na Svjetskoj olimpijadi iz matematike. Predsjednik Školskog odbora g-din Dušan Popović i direktor Gimnazije Zoran Pejašinović uručili su im prigodne poklone, a u njihovim rukama našle su se i veoma zanimljive skulpture Gimnazije, te odgovarajuće diplome. Aleksandar i Dejan održali su lijepe besjede i nisu krili svoje zadovoljstvo, kao ni njihove porodice koje su ih pratile sa školskih tribina, a drugari iz generacije nagradili su ih ovacijama. Nakon ove ceremnonije, 310 maturanta 111. generacije Gimnazije Banja Luka razišlo se po učionicama gdje su od odjeljenskih starješina dobili svoje diplome. Izlaskom iz škole oko 19 sati kroz poznata smeđa vrata ovi mladi ljudi završili su svoje gimnazijske dane. Sa sobom su ponijeli foldere znanja, informacija, uspomena, mnoge ljubavi i prijateljstva koja će ih plemeniti do kraja života. Rasuće se ovi biseri po cijelom svijetu, ali će se – vjerujemo – rado vraćati u zgradu od crvene cigle. ČESTITAMO I SREĆNO IM BILO!

Повезани чланци