Posljednja javna debata u ovoj školskoj godini

U četvrtak, 16. maja 2013. godine sa početkom u 12 časova i 30 minuta u Čitaonici banjalučke Gimnazije održana je posljednja debata DK Gorgije u ovoj sezoni. Naše nove nade odlučile su da debatuju i iskažu argumente i potkrepe koje su našle za sledeću tezu: Debata razvija kritičko mišljenje. U afirmacijskom timu su sjedili : A1 – Strahinja Dragojević; A2- Iris Janković ; A3 – Čedomir Šobić. Njihovi oponenti su bili: N1- Vesna Radulović; N2 – Andera Baroš; N3- Lana Malić. Iako je ovo bila njihova prva debata, zasigurno nije zvučala kao prva. Raspravljali su oni na ovu temu skoro čitav sat, a napetost je podigla i ekipa Radio Televizije Republike Srpske. Svi oni koji su 6. juna od 15:50 časova bili uz RTRS mogli su vidjeti kako je to sve izgledalo. Prema ocjeni sudija (Jelena Plaić, Goran Kukobat i Milica Malešević) i publike pobjednici ove debate bile su djevojke iz negacijskog tima. Za sam kraj, Gorgije šalju pozdrave svima uz želju za lijep odmor tokom ljetnjeg raspusta.

Повезани чланци