Banjalučki polumaraton: Veliki i mali gimnazijalci osvjetlali obraz školi

Učenici supokazali svoj talenat i sposobnosti na različitim poljima i učestvovali navećini bitnijih dešavanja u našem gradu.Teško jeizvršiti retrospektivu svih događaja i uspjeha za ovu školsku godinu, za to binam bilo potrebno mnogo više od jednog članka. Međutim, dobro je naglasiti dasu gimnazijalci bili aktivni na svim poljima, uključujući humanitarni rad i razne kreativne radionice. Uvijek su bili spremni pomoći onima kojima jepomoć bila neophodna, što pokazuje i jednu drugu stranu naše škole kao ustanoveiz koje izlaze odgovorni ljudi sposobni da stvore bolju budućnost.Takođe je bioaktivan i veliki broj sekcija koje su usmjeravale svoje članove i pomagale dase ostvare što bolji rezultati i realizuju različiti projekti.Jedan većtradicionalan događaj u našem gradu, koji je zaslužio mjesto na portaluGimnazije, je i 2. Banjalučki polumaraton održan 8. maja ove godine. Iako jeod tada prošlo više od mjesec dana, to ne smanjuje vrijednost pomena ovakvih dešavanjakoja treba da budu podržana od strane svih građana Banjaluke, a naročito mladih.Naravno, veliki broj gimnazijalaca se odazvao pozivu i na različite načineučestvovao. Skoro svi članovi naše Volonterske sekcije, koji zajedno sasocijalnom radnicom Jelenom Lakić, uvijek podržavaju sve vrste ovakvihprojekata u gradu, su učestvovali kao volonteri na stanicama sa vodom ili kaopomoć oko cilja. Takođe, veliki broj gimnazijalaca je i trčao 21 kilometar ili učestvovao u štafetnim trkama.Važno jeistaći i da smo svi mi kao uzor imali mnogo profesora i zaposlenih u Gimnazijikoji su odlučili podržati ovaj događaj i trčati.Vrijeme jezaista bilo prelijepo za provesti dan napolju u rekreaciji i uživati u dobromdruštvu kao i stvoriti nova prijateljstva. Sve je bilo ispunjeno smijehom idobrom energijom, a svi učesnici i prisutni su poslali jednu pozitivnu porukuiz Banjaluke, grada zelenila i prirode.Sljedećegodine se nadamo još boljem i većem polumaratonu i pozivamo sve da nam se pridruže!Čestitamo svimučenicima na postignutim rezultatima i uspjehu i želimo vam sve najljepše nazasluženom raspustu! Selma Ibrekić, II11

Повезани чланци