Posljednji dan škole u ovoj školskoj godini – VESELI DAN

Kako su ocjene već bile zaključene, gimnazijalci, kakoprvačići, tako svi drugi i jedan trećirazred, u petak, 10. juna, odlučili su da se zajedno druže i lijepo provedu. Jedni su već po samom dolasku prionuli na igranje odbojke ili fudbala,a drugi su se kupali u bazenu. Oni koji su težili da ovaj izlet provedu uopuštenijoj varijanti, povukli su se sa sportskih terena. Kod njih se moglačuti gitara i pjesma, a takođe i osjetiti miris roštilja. Kao i uvijek, muzikai ozvučenje bilisu uz nas sve vrijeme. Poslije podne sunastupileigre kao što su ,,Nošenje jabuke zubima iturnir u fudbalu i odbojci. Nagrade koje su uručili direktor i profesori, bile su u vidu vitaminske bombe pa su se u rukama pobjednika našle banane,jabuke ili narandže, dok su najzaslužnijidobijali ananas i lubenicu. Nakon što su se svi lijepoproveli i opustili, krenuli smo nazad ostavivši iza sebe još jedan uspješanizlet. Svi oni koji su propustili ovu neponovljivu avanturu mogu iz galerijefotografija zaključiti šta su propustili. Sara Travar, II2

Повезани чланци