Posjeta izložbi Ana Frank u Jevrejskom kulturnom centru

Učenici trećeg razreda naše škole su u petak, 10.juna 2016.godine, posjetili izložbu Ana Frank – Historija, Istorija, Povijest za danas u Jevrejskom kulturnom centru u Banjaluci.Izložba sadrži 32 panela o životu Ane Frank, te sedam lokalnih panela koji govore o istoriji BiH u toku i nakon Drugog svjetskog rata.Za svoj trinaesti rođendan Ana Frank je dobila dnevnik. U tom trenutku nije ni slutila da će se za samo nekoliko nedjelja njen život i potpunosti promijeniti i da će duže od dvije godine koristiti taj isti dnevnik u svom skrovištu da u njemu zabilježi svoje misli, osjećanja i iskustva, niti je mogla da predvidi da će njen dnevnik čitati milioni ljudi širom svijeta.Suočavanje sa njenim životnom pričom može pomoći mladim ljudima da shvate vrijednost tolerancije i međusobnog poštovanja i važnost ljudskih prava.

Повезани чланци