CRVENO-PLAVI U BORBI PROTIV STUDENTA-IGOKEE

Košarkaši Borca ugostili su ekipu Studenta-Igokee, u derbi meču 14. kola Prve lige Republike Srpske. Student je slavio rezultatom 79:58.Uprkos dobrom startu,ekipa Borca je već pred kraj prve četvrtine ispustila prednost. Blijeda igra izabranika Bojana Božića otvorila je mogućnost protivniku da krene u ofanzivu. Ekipa Studenta, koju čini i nekoliko učenika naše škole, je igrala dobru odbranu, dok su košarkaši Borca u četvrom minutu druge četvrtine ispunili bonus. Gosti su na odmor otišli sa +15 i do kraja meča nisu prepuštali prednost. Crveno-plavi su odigrali dobrih par minuta krajem trećeg perioda, ali to nije bilo dovoljno da se promijeni tok susreta i Student je zasluženo trijumfovao.Trener gostiju ocijenio je ovu pobjedu kao veoma važnu za nastavak sezone:Ja sam ispunio svoja očekivanja, i momci njihova. Bili su disciplinovani i odigrali su sjajno, baš onako kako smo se dogovorili. Okrećemo se već narednom susretu jer košarka traži da gledamo naprijed. U nastavku sezone želimo da uđemo u plej-of. Igramo finale Kupa BiH sljedeći vikend i pokušaćemo i tu da odigramo što bolje, a u Ligi mladih BiH želimo da odbranimo titulu juniorskog prvaka. Biće mnogo izazova i spremno ulazimo u njih.Trener Borca rekao je da ovaj poraz mora da bude lekcija za nastavak šampionata, kao i da je primarni cilj što bolji plasman na tabeli:Zaslužena pobjeda Studenta. Mi u ovoj utakmici nismo imali energiju po kojoj smo prepoznatljivi cijele sezone. Od starta je nismo pokazali, a znali smo da bez tog nema pozitivnog ishoda. Novi igrači moraju da se uigraju, a očekujemo i oporavak od povreda dva važna igrača. Cijela sezona je iskorak u odnosu na prošlu. Ove sezone cilj je plej-of, a što se tiče Premijer lige treba da se poklopi još dosta toga da bismo i to uspjeli.Jedan od gimnazijalaca, košarkaš Studenta Aljoša Janković, učenik četvrtog razreda, dao je svoje viđenje stanja na terenu i u ekipi uopšte:Uvijek je teško igrati protiv Borca, ali sam zadovoljan jer smo dobro igrali i pokazali da smo bolja ekipa. Mislim da će nam pobjeda dati dosta samopouzdanja da nastavimo na ovakav način.Čestitamo svima, a naročito našim perspektivnim gimnazijalcima, koji pored svih školskih obaveza uspijevaju ostvariti zapažene rezultate i u drugim oblastima. Sigurni smo da svaki uspjeh zahtijeva mnogo truda, rada i odricanja. Želimo im puno uspjeha i u narednom periodu!Gradski rivali nastavljaju borbu za plej-of, u sljedećem meču Borac gostuje u Rogatici, dok ekipa Studenta ide na megdan Prijedoru.Boris Đukić II10

Повезани чланци