Svetosavska akademija u Banjalučkoj bogosloviji iz 1867.

Dramska sekcija Gimnazije Banjaluka, koju vodi Dunja Ilić, profesorica srpskog jezika i književnosti, premijerno je izvela predstavu pod nazivom Svetosavska akademija u Banjalučkoj bogosloviji iz 1867. Predstava je rađena po tekstu Vase Pelagića, srpskog narodnog učitelja, profesora u Bogosloviji i prosvetitelja. Predstava je izvedena na Savindan 2018. na Svetosavskoj akademiji u Gimnaziji. Povod je bio obeležavanje 150 godina od osnivanja Banjalučke bogoslovije. Publika je toplo prihvatila novu predstavu. Glumili su učenici: Dejan Vučeta, David Bojanić, Milorad Gatarić, Boris Đurić i Marko Gajić. Režiju i adaptaciju teksta radile su profesorice: Dunja Ilić, Danijela Štrbac Uletilović i Jasmina Glišić. Za scenografiju, izbor prikazanih fotografija, likovni i grafički dizajn bili su zaduženi profesori Srđan Kosić i Ivan Jevđović. Muzičku podršku predstavi i klavirsku pratnju obezbedio je profesor Branislav Bane Đaković. Hvala svim učesnicima i publici na podršci u uspešnoj realizaciji predstave. Na mnogaja leta! D. Ilić

Повезани чланци