Debatni klub Gorgije otputovao u Rumuniju

Šestočlana ekipa, zajedno sa profesoricom Brankom Kukić, predstavljaće Bosnu i Hercegovinu na ovom internacionalnom takmičenju. Pripreme su trajale veoma dugo, a dva debatna tima koja čine Milica Malešević, Đorđe Rajić, Aleksandar Milošević i Helena Javor Ibrahimbegović, Srđan Barašin i Ognjen Ševo, spremna su da pokažu svoje govorničke sposobnosti. Naš klub je dobio priliku da učestvuje na ovom takmičenju nakon velikih uspjeha u protekloj školskoj godini. Centar za kulturu dijaloga je prepoznao potencijal ovog kluba i odlučio da baš Gorgije budu predstavnici Bosne i Hercegovine. Od mnogobrojnih nagrada ističemo da je klub osvojio prvo mjesto u kategoriji najbolji debatni klub u školskoj 2012/2013. godini. Takmičenje se održava u gradu Ploiesti, i traje od 8. do 12. avgusta. Tokom boravka u Rumuniji, delegacija Debatnog kluba Gorgije će posjetiti i ambasadu Bosne i Hercegovine.Stefan Ličina

Повезани чланци