TRIBINA O DIANI BUDISAVLJEVIĆ

Mjesto: Gimnazija Banja Luka (tribina u holu sa oko 200 sjedećih mjesta); Vrijeme: 20. avgust 2013. godine u 20 sati; Povod tribine: 35 godina od smrti Diane Budisavljević (umrla 20. avgusta 1978. godine).Učesnici:Arie Livne, senator, šef predstavništva Republike Srpske u Izraelu, Ratko Dmitrović, direktor i glavni urednik Večernjih novosti koje su posljednjih godina serijom članaka značajno afirmisali akciju Diane Budisavljević; Tihomir Tika Stanić, glumac i producent (radi na filmu o Diani Budisavljević); Zoran Pejašinović, direktor Gimnazije, istoričar, domaćin tribine.Ciljevi tribine:Odati počast heroini; Inicirati podizanje spomenika Diani Budisavljević u Banjoj Luci; Inicirati prijedlog da Banja Luka dobije ulicu Diane Budisavljević; inicirati srpsko izdanje Dnevnika Diane Budisavljević; podržati snimanje filma o Diani Budisavljević.ULAZ SLOBODAN

Повезани чланци