Dodjela sertifikata za japanski jezik

Zahvalnica g-đi KotakoU petak 5. juna 2015. godine u čitaonici Gimnazije, učenici su zajedno sadirektorom Zoranom Pejašinovićem, pomoćnikom direktora Oliverom Todorović inekoliko profesora prisustvovali dodjeli sertifikata za japanski jezik. Počasnigost škole bilaje gospođa Kakuko Kotaka, šef Odjela za kulturu Ambasade Japana u BiH. Prisutnaje, svakako, bila i nama veoma draga Miho Suzuki Đekić, profesor japanskogjezika u našoj školi. Ona je zajedno sa svojim đacima gostoljubivo dočekalagospođu Kotaku, a marljivi učenici su nam u najboljem svijetlu predstavilijapanski jezik i kulturu. Čuli smo jednu lijepu pjesmu, koja opisuje osjećanjai saznali smo nešto više o japanskom pismu. Za gospođu Kotaku priređen je lijepdoček a direktor joj je uručio Zahvalnicu za doprinos razvoju Gimnazije. GospođaKotaka nije krila svoje zadovoljstvo, kada su joj naši učenici uputili pozdravei par lijepih riječi na japanskom jeziku.Sertifikati od mino papiraUčenici banjalučke Gimnazije jedini su u RepubliciSrpskoj, koji uče japanski jezik kao fakultativni predmet. Kroz učenje osnovajapanskog jezika upoznali su kulturu i tradiciju ove daleke zemlje. Tako jeuvođenjem ovog jezika obogaćen sadržaj naše škole. Svakako treba da se zna, dasu profesorica Miho Đekić i pomoćnik direktora Olivera Todorović osmisli dizajnsertifikata, koji je napravljen od jedinstvenog mino papira, koji je se pravi uMino provinciji i čija se tajna pravljenja vijekovima vješto čuva. Na dugim, raznobojnimpapirnim vrpcama, koje je podijelila Miho Suzuki Đekić, prisutni su imali priliku danapišu svoje želje, koje će biti odnesene u Japan i ukrašavati drvo želja, kojeu vrijeme festivala postaje pravi umjetnički izazov. Sudeći po atmosferi, japanskijezik se dopao svima. Sve pohvale zalužuju učenici, koji su svakog petka dolazilina časove japanskog jezika, veoma marljivo radili i zasluženo dobilisertifikate.

Miloš Travar I2

Повезани чланци