Državno debatno takmičenje

Debatni klub Gorgije Gimnazije Banja Luka prvi put je imao priliku da učestvuje na Državnom debatnom takmičenju koje se ove godine održavalo u periodu od 14. do 16. decembra 2012. godine u hotelu Kristal na Jahorini. Ekipu koja je predstavljala naš Klub izabrali smo na Školskom takmičenju koje je održano 9.12.2012. godine. Ekipu su činili: Jelena Plaić, Goran Kukobat i Miloš Petković. Iako smo se nadali da će i druga, podjednako dobra ekipa, u sastavu Milica Malešević, Srđan Barašin i Minja Marković, imati priliku da učestvuje, ovaj put naša očekivanja nisu ispunjena i nismo iamli mogućnost da se predstavimo sa dva tima. Nadamo se da će nam na nekom narednom takmičenju to biti omogućeno. Plasman naše ekipe na Državnom takmičenju na kojem su učestvovale 24 ekipe iz cijele Bosne i Hercegovine, a uz činjenicu da je naš klub počeo sa radom u oktobru mjesecu ove godine, izuzetno je dobar. Rang ekipa prema broju osvojenih bodova možete pogledati na zvaničnom sajtu Centra za kulturu dijaloga i uvjeriti se da se početnici nalaze na visokom 8. mjestu sa 157 osvojenih bodova. Takmičimo se ili samo da bismo učestvovali ili samo da bismo pobijedili! Mi smo se takmičili da bismo se družili, uživali i pokazali šta je moguće učiniti za dva mjeseca predanog rada! Najveća dobrobit ovog takmičenja jesu sjajni provodi i predivna prijateljstva koja su sklopljena sa mnogim ekipama, a naročito sa ekipom Debatnog kluba Gimnazije Vaso Pelagić Brčko. Kažu da Krajina i Posavina nisu nikada bile tako bliske kao u brobi za pravdu tog 15. 12. 2012. godine! Sve čestitke Jeleni, Goranu i Milošu, ali i svim ostalim članovima DK Gorgije koje su sve vrijeme bili na usluzi svojim kolegama i dokazali da je Klub uvijek ispred pojedinca!

Повезани чланци