Fudbaleri osvojili Borik

Naši fudbaleri su na turniru prvo pobjedili ekipu Srednje škole ;;Nikola Tesla;; iz Kotor Varoši a u drugoj utakmici Tehnička škola iz Gradiškebila jebolja od Ekonomske škole iz Banje Luke. Tako su se u finalu Fudbalskog turnira Borik 2014 u kategoriji srednjih škola u nedjelju, 12. januara, u 13.00 časova našli gimnazijalci i ekipa Tehničke škole iz Gradiške. Utakmica je bila odlična, dostojna finala tradicionalnog fudbalskog turnira u Boriku. Naši učenici pokazali su vrhunski karakter, odličnu tehničko-taktičku pripremljenost, odlučnost u svim utakmicama turnira. Jedna od posebnosti koja krasi ovu ekipu je jedinstvenost u sportskom opredjeljenju i međusobnoj saradnji. Opšti utisak je izvanredan s obzirom da je završnica utakmice imala veliku napetost zbog kvaliteta fudbalera iz Gradiške koji su, takođe, pokazali vrhunski fudbal. U regularnom toku bilo je 2:2, pa su odlučili penali. Junak završnice a i cijele utakmice bio je naš golman Branko Trninić, koji je prvo odbranio penal, a onda i šutirao sa bijele tačke iiiii… Gimnazija je pobijedila 5:4!Ekipu su činili: – Nemanja Jalić, najbolji igrač i strijelac turnira,- Branko Trninić, najbolji golman utakmice i turnira,- Radovan Jalić,- Stevan Trninić, kapiten selekcije- Dejan Vukmir,- Marko Petković,- Milan Talić,- Darko Grmaš,- Vladan Račić,- Momčilo Močević.Sekciju vodi Mirko Vulin, profesor fizičkog vaspitanja.Neđo Macanović, prof.

Повезани чланци