Gimnazija proslavila 100 godina punoljetstva

Danas nam je divan dan, divan dan…, pjevalo je 4. oktobra stotine đaka banjalučke Gimnazije. Pjevalo se i na engleskom jeziku dok je naš uvijek raspoloženi profesor Bane neumorno svirao klavijature i neprestanim šalama zasmijavao prisutne. Atmosfera u školskom holu je već na samom početku bila itekako vesela a program koji je uslijedio doveo ju je do vrhunca.Pet plesačica za peticuPlesna tačka u izvođenju pet naših učenica, pod vođstvom profesora Danila Kovača, bila je za peticu. Povodom Dana škole i rođendana naše Gimnazije, objavljeni su i konkursi za najbolju fotografiju, likovni i literarni rad a na temu ;;118 mi je godina;;. Žiri je imao jako težak posao, izjavili su profesori zaduženi za ocjenjivanje pristiglih radova. Nagrada za najbolji likovni rad pripala je prvakinji iz odjeljenja indeksa 11, Stefani Tepić. Najbolja fotografija bila je ona učenika četvrtog razreda, Vuka Vukovića, dok su Milica Malešević i Živko Praštalo, učenici drugog, odnosno, četvrtog razreda, podijelili nagradu za najbolji literarni rad.;;Virtuelna Gimnazija;;Da ni sa 118 godina Gimnazija nije stara za modernizovanje, pokazali su učenici Nemanja Štrkić i Marko Malinović koji su predstavili aplikaciju pod nazivom Virtuelna Gimnazija, koja će uskoro biti dostupna svima sa kompjuterom ili pametnim telefonom. Ipak, to nije jedina novina; svaki hodnik i oba stepeništa Gimnazije dobila su tablu sa imenom neke od poznatih ličnosti, nekadašnjih učenika ili profesora naše škole, a glavni hol dobio je ime Gaudeamus trg. Profesorica Snježana Rakić, nekadašnja direktorica, a prije svega bivši đak banjalučke Gimnazije, uz pomoć najmlađe učenice prvog razreda Marijane Mučalović, svečano je otkrila tablu na centralnom trgu naše škole, dok su svi okupljeni pjevali istoimenu pjesmu. Ovaj trenutak smo poklonili samo njoj, njoj koja nam daje ono najvažnije, znanje i bezuslovnu ljubav, našoj Gimnaziji.I ponovo smo pjevali: Danas nam je divan dan…, ali ovaj put i učenicima koji su rođeni na isti dan, a 4. oktobra svijet su ugledali: Nikola Vidović I1, Bojana Kecman III2, Ivana Knežević III11, Dušica Polić III11, Predrag Blagojević IV6 i Nevena Jovanić IV8.Pjevali smo i slavili uz ‘’mislice’’, rođendanske slatkiše i osmijehe na našim licima. Bio je to zaista jedan divan dan!Lara Simović, IB2

Повезани чланци