Gimnazijalci u Noći muzeja

I ove godine Gimnazija Banjaluka je učestvovala u međunarodnoj manifestaciji obilježavanja Noći muzeja. Koordinatori programa i autori scenarija bili su Danilo Kovač, profesor istorije i latinskog jezika i Predrag Koprena, profesor srpskog jezika i književnosti. Program koji je zamišljen kao putovanje kroz muzeje Republike Srpske vodio je učenik Marko Romić. Pored istorijskog dijela gimnazijalci su pripremili bogat umjetnički sadržaj. Nastupila je muzička grupa Nylon Club koju čine naši učenici Stefan Božić, Slaven Bajić i Stefan Tešanović. Kompoziciju Stepenicama istorije koju je bend izveo, specijalno za ovu priliku, komponovao je Stefan Tešanović, naš prošlogodišnji maturant. Nastupile su i neke od školskih sekcija. Publika je mogla uživati uz pjesme članica etno-grupe Nikoline Cvijić i Ivane Sandalj koju vodi profesorica Milka Mandić. Na samom završetku programa umjetnički sadržaj obogatile su djevojke iz Plesne sekcije koju vodi profesor Danilo Kovač. Nastupile su: Ivana Santrač, Tijana Krkeljaš, Dorotea Kolundžija i Ivana Jovičić. U programu, kao tehnička podrška, učestvovali su učenici Nikola Kesić i Danilo Bosnić. Muzej Republike Srpske sproveo je akciju prikupljanja pomoći nastradaloj biblioteci u Doboju na taj način što bi učesnici programa trebalo da donesu po jednu knjigu iz svoje kućne biblioteke. U toj akciji učestvovali su naši učenici i profesori.Slaven Bajić

Повезани чланци