Gimnazijalci uz Gojka

Osmogodišnjak pomaže ocuSvi koji su gledali priloge i čitali brojne članke o osmogodišnjem Gojku Đuriću iz okoline Bijeljine, koji živi u izuzetno skromnim uslovima i sam brine o povrijeđenom ocu, sigurno su osjetili tugu, žaljenje, ali i veliko divljenje prema ovom hrabrom dječaku. Među brojnim građanima naše zemlje našla su se i tri učenika banjalučke Gimnazije, Danilo Zec, Stefan Mijić i Đorđe Timarac, koji su odlučili da nešto preduzmu kako bi uvеselili malog Gojka. Lijep odziv GimnazijalacaUz odobrenje direktora, a u saradnji sa socijalnom radnicom, pokrenuta je humanitarna akcija prikupljanja novca, odjevnih, prehrambenih i higijenskih proizvoda. Učenici naše škole su se odazvali u velikom broju i u kratkom roku prikupili znatnu sumu novca (3100КМ), ali i odjeće i slatkiša za Gojka. Pored toga što su bili inicijatori, Danilo, Stefan i Đorđe su željeli da upoznaju Gojka i da provedu određeno vrijeme sa njim, pa smo, uz veliku pomoć kompanije Didako koja je obezbijedila prevoz naših učenika i prikupljenih poklona, upriličili odlazak Danila i Stefana do sela Ljeljenče kod Bijeljine. Kako su se proveli pokazuju fotografije u prilogu.Ponosni smoNa poslijetku, samo možemo dodati da smo ponosni! Ponosni smo na Danila, Stefana i Đorđa, ali i na sve učenike naše škole, koji su ovim plemenitim gestom pokazali da, pored velikih matematičara, fizičara ili informatičara, imamo humane, društveno odgovorne i učenike velikog srca. Hvala svima a Gojku želimo mnogo sreće i snage u životu i pred iskušenjima koja ga čekaju. Ako smo mu bar malo olakšali dječačke dane,veoma nam je drago. Posebno hvala gospodinu Omiću, čija kompanija bi poznati reklamni slogan mogla promijeniti u: ;;Human je biti lakouz Didako;;!

Повезани чланци