Gorgije na Evropskom parlamentu mladih

Članovi Debatnog kluba ,,Gorgije;; Gimnazije Banja Luka su i ove godine uzeli učešće na Evropskom Parlamentu Mladih predstavljajući našu školu. Zajedno sa učenicima iz Ekonomske škole, Katoličkog školskog centra i Poljoprivredne škole, Gorgije su provele 2 dana u radu ali i druženju i sklapanju prijateljstava..Prvi dan delegati su u komitetima pripremali svoje rezolucije na banjalučkom Fakultetu političkih nauka, da bi je sutradan izložili u Narodnoj Skupštini Republike Srpske.Našu školu je predstavljalo 11 učenika, a to su: Milan Kecman, Mia Lakić, Sofija Grubač, Jelena Popović, Danilo Knežević, Anastasija Đorđa Bosančić, Anđela Diljević, Jelena Mandić, Anđela Todorović, Maja Savković i Časlav Mitrović.Zajedno sa predsjedavajućim Kamrom Maglić, naši učenici su napisali rezoluciju na temu:,,Šta Evropska Unija treba da uradi da zaštiti prava svojih građana ali i da sačuva visok nivo protivterorističke sigurnosti?;; Nažalost, veoma zahtjevna i ozbiljno pripremna rezolucija nije uspjela da dobije dovoljan broj glasova da bi bila usvojena, kao ni rezolucija Poljoprivredne škole na temu Izbornog zakona u BiH. Najviše glasova ostvarili su delegati iz Ekonomske škole, ali za njima ne zaostaje ni KŠC.Prije svega, moramo da istaknemo i najboljeg delegata našeg komiteta, a to je Danilo Knežević.Danilo je uspio da svojim trudom, radom, a prije svega i izvrsnim debatnim sposobnostima ostvari učešće na Nacionalnoj sesiji koja će se održati u Sarajevu u periodu od 06. do 10. aprila.Danilu želimo svu sreću u Sarajevu, da prikaže banjalučku Gimnaziju u najboljem svjetlu, ali i da pokuša ostvariti plasman na Međunarodnu sesiju. Iduće godine Gorgije će jednakim elanom i jednakim poštivanjem strogih debatnih pravila nastupiti i s ponosom predstavljati svoju školu..,,Gorgije;; Gimnazija Banja Luka

Повезани чланци