HRANA ZA DUŠU

Predavanje, pod nazivom Hrana za dušu, su održali doktor MilošNožinić sa Poljoprivrednog fakulteta, i Petar Radulović, diplomirani ekonomista, koji se bavi proizvodnjom lanenog ulja i heljdinog brašna. Akcenat je stavljenna prednosti i karakteristike lanenog ulja, kao i na njegov značaj usvakodnevnom životu.Predavanju i prezentaciji je takođe prisustvovao i akademik, gospodin Novo Pržulj. Za kraj je organizovana degustacija lanenog ulja ihljeba od heljdinog brašna te su se prisutni na licu mjesta mogli uvjeriti unjihovu hranljivost i kvalitet.Ova predavanja su pozitivna novina u našoj školi. Udanašnjem užurbanom životu sve manje ljudi obraća pažnju na ishranu i kvalitetnamirnica. Zbog toga, ovakve prezentacije imaju veliki značaj u edukaciji ipopularizovanju prirodne i zdrave hrane koja će naš organizam održavati zdravimi davati mu potrebnu energiju.

Selma Ibrekić III11

Fotograf: Dušan Vučenović III7

Повезани чланци