Humanitarna svirka: Gimnazija za Sofiju

AkcijaSrcem za Sofijuje odjeknula širomRepublike Srpske, a naročito u Banjaluci. Gimnazijalci su odlučili biti dio oveakcije i organizovati humanitarnu svirku kako bi pomogli maloj Sofiji.Velikibroj učenika Gimnazije i drugih banjalučkih škola je svojim dolaskom podržaoovaj događaj, a ujedno i uživao uz hitove domaće i strane muzike. bSapočetkom u 20:30 časova, za dobru atmosferu su bila zadužena dva benda: Quince iAligatori, a od 11:30 časova: DJ DOUZ2. Svirka je trajala do kasno u noć.Glavniorganizator svirke je učenik trećeg razreda, Mihajlo Čeprkalo. On je pokrenuoideju i pozvao ostale da mu se pridruže u njenoj realizaciji. Naglasio je da jeveoma zadovoljan kako je sve proteklo jer se odazvao veliki broj našihvršnjaka.Početakove godine, kao i prethodnu 2016. godinu obilježile su brojne humanitarneakcije i događaji koje su organizovali gimnazijalci u saradnji sa učenicimadrugih srednjih škola. Upravo je to dokaz da mladi ljudi nisu pasivni članovidruštva i da imaju ideje, moć i kreativnost da naprave promjene i rade na razvojunašeg grada i zajednice. Ne smijemo zaboraviti ni podršku profesora i uprave škole koja niti jednog trenutka nije izostala.Banjalučkigimnazijalci šalju srce za Sofiju!SelmaIbreki, III11MonikaMilanović, III11

Повезани чланци